"Tajemnice Maroka"

14.04.2023 - Łucja z grupy II opowiedziała dzieciom o swoich wrażeniach z wycieczki do Królestwa Maroka.

Przedszkolaki zobaczyły barwne miasta, piękne meczety, ogromne palmy, egzotyczne targowisko - bazar Souk.

Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudził Crocoparc Agadir - krokodylowy park zoologiczny, do którego wejściem jest rozwarta paszcza krokodyla. Żyje tam mnóstwo krokodyli nilowych, a także żółwie olbrzymie, legwany zielone, pytony i anakondy. To również liczne ogrody botaniczne, w których znajdują się różnorodne rośliny z całego świata. W parku można też podziwiać wspaniały ogród wodny, niezwykły wodospad i piękne lilie wodne, spacerować aleją papirusu Nilu.

Maroko to również świetne miejsce do nurkowania i podziwiania raf koralowych podczas ekscytującej wycieczki łodzią ze szklanym dnem, przejażdżki na wielbłądach lub koniach wzdłuż rozległych plaż oceanu.

Serdecznie dziękujemy Łucji za wspólne odkrywanie tajemnic Maroka oraz jej rodzicom za udostępnienie filmów i życzymy kolejnych wspaniałych podróży :)