"W Albanii"

21.06.2023 - Ula z grupy II opowiedziała dzieciom o rodzinnym pobycie w Albanii.

Przedszkolaki dowiedziały się, że Albania to państwo w Europie, które ma dostęp do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Flagą Albanii jest czerwony prostokąt z czarnym dwugłowym orłem pośrodku.

Dzieci obejrzały zdjęcia z lotniska, samolotu oraz pobytu w ośrodku wypoczynkowym. Ula przypomniała dzieciom zasady bezpiecznej kąpieli i plażowania.

Obejrzeliśmy też kilka miejscowych zabytków.

Najwięcej emocji wśród przedszkolaków wzbudził film przedstawiający kreatywne podawanie lodów w Albanii :)

Serdecznie dziękujemy Uli za wspólne odkrywanie słonecznej Albanii i pamiątkowe muszelki, jej rodzicom za udostępnienie zdjęć i filmu oraz życzymy kolejnych wspaniałych podróży :)

Wiesława Twardowska