"Bezpieczeństwo w górach"

16.06.2023 - w ramach projektu Wiem, potrafię, prezentuję, Ala z grupy V wraz z mamą przygotowały dla dzieci prezentację multimedialną, na temat: Bezpieczeństwo w górach.

Wybierając się na wakacyjną wędrówkę po górach, należy być odpowiednio do niej przygotowanym.

Podczas prezentacji dzieci zostały zapoznane z  ważnymi informacjami na temat zasad bezpiecznego turysty:

1. Co powinno zawierać planowanie wycieczki w góry,
  2. Co oznacza kolor szlaku,
  3. Dlaczego bardzo ważne jest sprawdzanie prognozy pogody w górach,
  4. Co należy spakować do plecaka na górską wyprawę i jak należy się ubrać,
  5. Dlaczego wychodząc w góry każdy powinien mieć naładowany telefon oraz powinien znać numer ratunkowy,

Alusia zaprezentowała dzieciom piękne zdjęcia z miejsc, które zdobyła z rodzicami w polskich górach i nie tylko.

Były to m.in: Dolina Chochołowska, Przełęcz - Schronisko na Hali Ornak,  Zakopane, Morskie Oko, Potok Grajcarek, Palenica, Rezerwat Przyrody –Wąwóz Homole, Wysoka- najwyższy szczyt Pienin, Karpacz- Sudety Zachodnie, Czechy- Svorova Hora, Zamek Chojnik, Dolina Białego- Ścieżka pod Reglami, Sarnia Skała, Kopieniec, Polana Olczyska, Gubałówka.

Serdecznie dziękujemy Ali i jej mamie za przygotowanie i zaprezentowanie dzieciom bardzo pouczającej prezentacji i życzymy wspaniałych rodzinnych podróży.

Anna Wierzbicka