"Piknik Naukowy"

22.06.2023 - Oliwka z grupy II opowiedziała dzieciom o Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędył się 27 maja 2023 roku na Stadionie PGE Narodowym.

Oliwka była tam razem z rodzicami. Podczas imprezy teren wokół PGE Narodowego zajmowały namioty, w których można było oglądać pokazy i samodzielnie robić różne eksperymenty naukowe. Piknik był dla wszystkich, którzy interesują się nauką, ale także dla tych, którzy fascynacji odkryciami naukowymi jeszcze nie poczuli. Piknikowe doświadczenia mogą pomóc w znalezieniu nowej pasji.

Na Pikniku każdy mógł znależć coś dla siebie: najnowsze badania, najlepsze i najbardziej zabawne eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy. Można było budować i konstruować, zobaczyć jak nauka pomaga nam dbać o zdrowie, poznać najbardziej zaawansowanego robota na świecie.

Podczas prezentacji przedszkolaki zobaczyły Stadion Narodowy, niektóre stoiska, a dzięki filmom eksperymenty. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził eksperyment Wahadło Newtona - przyrząd ilustrujący zasadę zachowania pędu i energii podczas sprężystego zderzenia kul oraz chodzący robot - piesek.

Oliwka zaprezentowała dzieciom okazjonalną monetę, którą wykonała na Pikniku za pomocą stempli do wybijania oraz mapę, na której umieszczono wszystkie stanowiska z eksperymentami i pokazami. Przedszkolaki sprawnie wyszukiwały symbole niezbędne do prawidłowego odczytaniana mapy i wyjaśniały ich znaczenie.

Serdecznie dziękujemy Oliwce za ciekawy pokaz, a jej rodzicom za udostępnienie zdjęć i filmów i życzymy wielu niezwykłych eksperymentów!

Wiesława Twardowska