"W Muzeum Geologicznym"

23.06.2023 - Oliwka z grupy II opowiedziała dzieciom o swojej wizycie w Muzeum Geologicznym w Warszawie.

Muzeum eksponuje zagadnienia budowy geologicznej Polski; różnorodne okazy skał, minerałów, skamieniałości, a także szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej.

Oliwka zaprezentowała zdjęcia z głównej sali wystawowej, w której umieszczono szkielety mamuta włochatego, nosorożca włochatego i niedźwiedzia jaskiniowego. Znajduje się tam również model dinozaura - dilofozaura.

Przedszkolaki z ciekawością obejrzały model niezwykłej jaskini, w której znajdowały się wspaniałe formy nacieków: stalaktyty i stalagmity; model pustyni, w piaskach której ukrywał się jadowity skorpion oraz model przekroju czynnego wulkanu. Zachwyciły się ogromnymi amonitami i rekonstrukcją latającego gada - pterozaura.

Serdecznie dziękujemy Oliwce za ciekawą prezentację, a jej rodzicom za udostępnienie zdjęć i filmów i życzymy wielu niezwykłych spotkań z historią!

Wiesława Twardowska