"Czytaj z Albikiem"

23.06.2023 - Lenka z grupy II zaprezentowała dzieciom interaktywne mówiące książki, które działają z elektronicznym piórem Albik.

Albik to magiczne pióro w kształcie duszka, które czyta dzieciom historie zawarte w książce, uczy nazewnictwa, nowych pojęć i ćwiczy spostrzegawczość. Gdy dziecko zbliży je do mapy, ilustracji albo innego fragmentu w książce, mówiące pióro automatycznie rozpocznie swoją opowieść. Świetnym elementem zawartości są quizy (3 stopnie trudności) oraz estetyczne i przyjazne w odbiorze ilustracje.

Dzięki książce o zwierzętach dzieci mogły poznać mieszkańców zagrody i ich zabawne perypetie, dowiedzieć się jak mieszkają, co jedzą i jakie mają zwyczaje, a w każdym rozdziale czekały zagadki do rozwiązania.

Druga książka w ciekawy sposób opowiadała o codziennych czynnościach dwójki bohaterów – Jasia i Basi. Pokazywała także, że obowiązki wcale nie muszą być nudne.

Ponad 1000 dźwięków i tekstów gwarantuje długi czas spędzony na edukacyjnej zabawie. Dzięki quizom i zagadkom dziecko może sprawdzić poziom swojej wiedzy, co jest dodatkowym urozmaiceniem. Odkrywanie zakodowanych informacji to ciekawe doświadczenie dla każdego dziecka.

Serdecznie dziękujemy Lence za przygodę z mówiącym piórem i życzymy wielu fascynujących spotkań z książką!