"Z wizytą w warszawskim ZOO"

13.09.2023 - Ala z grupy III opowiedziała dzieciom o swojej wycieczce do warszawskiego ZOO.

Przedszkolaki zobaczyły wiele ciekawych zwierząt, m.in.: flamingi, kangury, alpaki, osiołki, wielbłądy, bongo leśne, lwy, surykatki, żyrafy, nosorożce, a nawet tarantule. Poznały wiele ciekawostek na ich temat.

Ogromne zainteresowanie wzbudził serwal - dziko żyjący drapieżny kot afrykański, który wyglądał jak miły domowy kotek. Dzieci dociekały również, dlaczego niedźwiedź polarny ma białe futro i po co żyrafom taka długa szyja :)

Ala pokazała dzieciom albumy ze zwierzętami oraz kolekcję pamiątkowych medali przedstawiających motywy zwierząt.

Serdecznie dziękujemy Ali za podzielenie się wspomnieniami i zaprezentowanie ciekawych zdjęć oraz życzymy wielu ciekawych spacerów po warszawskim ZOO.