"Balet w Ratuszu"

19.12.2023 – Ala i Pola z grupy III opowiedziały dzieciom o swojej pasji, balecie.

Dnia 16.12.2023 w legionowskim Ratuszu Ala Kwaśniewska i Pola Zalewska z grupy III brały udział w pokazie tanecznym szkoły tańca Baletka. Dziewczynki występowały z grupą balet 5-7 i gimnastyka dla smyka. W przepięknej scenerii świątecznej liczna publiczność dopingowała wszystkie grupy. Na pokazie panowała magiczna atmosfera, która idealnie nastrajała na zbliżające się święta. Występ na scenie dał Ali I Poli możliwość przełamania się i wyrażenia się artystycznie. Dziewczynki nadal chętnie chcą kontynuować naukę tańca i brać udział w kolejnych pokazach.

Zajęcia baletowe uczą od podstaw kroków, pozycji i figur czyli baletowych pas. Dzieci uczą się łączyć ćwiczenia w płynne kombinacje. Zajęcia wspomagają harmonijny rozwój mięśni, kształtują sylwetkę i postawę ciała oraz jego elastyczność. W zajęcia wplatane są elementy zabawy, aby pobudzić wyobraźnię dzieci i sprawić by zajęcia baletowe były ciekawą przygodą.

Gimnastyka dla najmłodszych ma na celu ogólne wzmocnienie i uelastycznienie ciała oraz wyrobienie kondycji. Na zajęciach skupia się na przegięciach, rozciągnięciu, wzmocnieniu ramion i stóp oraz mięśni brzucha.

Natalia Zalewska