"Moja wycieczka - Walencja"

07.03.2024 - Ula z grupy III opowiedziała dzieciom o swojej wycieczce do Walencji.

Dowiedzieliśmy się, gdzie leży Walencja, jakie kolory ma flaga Hiszpanii, co można zobaczyć na Starym Mieście w Walencji.
Podziwialiśmy piękny park, który powstał w osuszonym korycie rzeki Turii płynącej niegdyś przez środek miasta. Turia często wylewała, wyrządzając Walencji ogromne szkody.
Na całej długości dawnego koryta rzeki powstały boiska, siłownie, place zabaw i skateparki otoczone palmami, drzewami z pomarańczami, lasami sosnowymi i rabatami róż. W jednym końcu znajduje się Biopark (zoo przypominające afrykańską sawannę), w drugim - podwodny świat w oceanarium. Charakterystycznym punktem Ogrodów Turii jest gigantyczny Guliwer z powieści Jonathana Swifta. To 70 - metrowa zjeżdżalnia w formie leżącego Guliwera!

Poznaliśmy również ciekawostkę - w Walencji sygnalizacja świetlna dla pieszych wyświetla ludzika zielonego oraz czerwonego, ale to jest... dziewczynka :)

Serdecznie dziękujemy Uli za mnóstwo wiadomości na temat Walencji i życzymy wielu wspaniałych podróży!