"Krótkie nóżki, długi ryjek..."

„Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za dziwny zwierz? Czy już wiesz? To mały…”

10.11.2020 - w ramach realizacji innowacji „DZIECKO PRZYJACIELEM PRZYRODY” dzieci z grupy II obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom pożytecznej roli jeży w ekosystemie oraz kształtowanie postawy proekologicznej.

Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.

Wiele radości przyniosło dzieciom przygotowanie domku dla jeżyka, który następnie został przeniesiony do przedszkolnego ogrodu i w bezpiecznym, ustronnym miejscu w Ptasim Zakątku czeka na małego kolczastego lokatora.