#Pomoc dla Jemenu

Jemen.jpg (29 KB)

20.11.2020 - nauczyciele oraz dzieci ze wszystkich grup - ubrani na niebiesko wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. 20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie.

To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane, zwłaszcza w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku.

W ramach tegorocznej akcji, UNICEF przygotował dla dzieci wiele aktywności, które przybliżyły nam ciężką sytuację dzieci w Jemenie. Przedszkolaki obejrzały film „Wspólna podróż po Jemenie”, ozdabiały kolorowanki, sprawdzały swoją wiedzę na temat praw dziecka grając w quiz, a także wykonały piękne prace plastyczne pt. „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”- obrazując wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju.

CHCĘ POMÓC!