VI Międzyprzedszkolne Spotkania "Spacerkiem po Legionowie"

20.04.2010 - w ramach edukacji regionalnej, która stanowi jeden z priorytetów naszych działań - po raz szósty zaprosiłyśmy do nas przedszkolaki ze wszystkich legionowskich przedszkoli wraz z nauczycielkami.

Jak co roku nasze działania wsparli: Muzeum Historyczne w Legionowie – gościliśmy Wicedyrektora p. Wojciecha Jeute, który w znakomity sposób przedstawił dzieciom dzieje willi „Bratki” – siedziby Muzeum; młodzież z LO im. Marii Konopnickiej pod opieką wicedyrektor – p. Hanny Warzyńskiej. W ich wykonaniu legenda o powstaniu Legionowa wzbudziła wielkie zainteresowanie przedszkolaków.

Wiemy jak wygląda flaga i herb Legionowa, znamy ich znaczenie. Wysłuchaliśmy legionowskiego hejnału. Dzieci wykazały się imponującą wiedzą na temat zabytkowych oraz całkiem współczesnych obiektów naszego miasta. Odbyliśmy też wirtualną wycieczkę po Ratuszu Miejskim. Na tablicy interaktywnej – wyświetlającej plan Legionowa – dzieci z pomocą swoich pań wskazywały przedszkola, które reprezentowały. To trudne zadanie, ale wystarczy znać numer przedszkola i nazwę ulicy, a Pani pomoże!
Z ułożeniem puzzli przedstawiających obiekty naszego miasta nikt nie miał trudności.
Potem były tańce w wykonaniu gospodarzy, wysłuchaliśmy też pięknych wierszy o naszym mieście napisanych przez p. Annę Kaca.

Na koniec – poczęstunek i wręczenie nagród – pamiątek i gadżetów reklamujących Legionowo przekazanych przez Prezydenta Miasta i Starostę legionowskiego.

Dziękujemy przedszkolakom i nauczycielkom z legionowskich przedszkoli za świetną zabawę i do zobaczenia za rok!