„Pomagamy ptakom przetrwać zimę”

18.12. 2020- w ramach realizacji innowacji „DZIECKO PRZYJACIELEM PRZYRODY” dzieci z grupy II dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego w trudnych warunkach należy im pomagać.

Dzieci poznały również  ptaki zimujące w Polsce oraz dowiedziały się czym i w jaki sposób należy je dokarmiać, żeby nie zrobić im nieświadomie krzywdy.

Wiele radości i satysfakcji przyniosło dzieciom przygotowanie tłuszczowo -ziarnowych przysmaków, które zostały zawieszone w Ptasim Zakątku.

Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez naszej pomocy wiele ptaków mogłyby nie przeżyć trudnych zimowych warunków.

Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na los zwierząt.