Grupa IV

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci z gr. IV poszerzały swoją wiedzę o wodzie.

Przedszkolaki bawiły się w odgadywanie zagadek słuchowych w celu rozpoznania najróżniejszych dźwięków jakie wydaje woda.

Dzieci za pomocą zmysłów badały właściwości wody określając jej smak, zapach i kolor. Następnie sprawdzały, które substancje rozpuszczają się w wodzie, a które nie oraz próbowały barwić wodę. Na koniec wykonały eksperyment z "topieniem oleju", który dostarczył dzieciom wiele wrażeń i pokazał jak może wyglądać zanieczyszczona woda oraz czy olej może opaść na dno szklanki z wodą.

Przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne, na podstawie których, poznały proces obiegu wody w przyrodzie oraz sposoby oszczędzania wody. Dowiedziały się jakie zastosowanie ma woda w życiu człowieka i jaką rolę pełni w życiu zwierząt i roślin. Nie zabrakło też zabaw ruchowych - "skakania po kałużach" i zabaw tanecznych do piosenki  "Mamo, tato wolę wodę". Na koniec dzieci wykonały  prace plastyczne.

Podczas dnia wody uświadomiliśmy sobie jak bardzo potrzebna jest woda na świecie i jak cenne są jej pitne zasoby.