"Pierwsze kroki w Scratch Junior"

19.05.2021 - Kajtuś z grupy V zaprezentował dzieciom samodzielnie zaprogramowane animacje w aplikacji Scratch Junior.

ScratchJr to bezpłatna aplikacja do nauki programowania dla dzieci, która podczas zabawy uczy najmłodszych zarówno tworzyć proste gry, rozwiązywać problemy, jak i wykorzystywać technologię do własnego procesu twórczego. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko nie tylko poznaje podstawy kodowania, ale również uczy się logicznego myślenia.

Kajtuś w swoich animacjach wykorzystał programowalne bloki graficzne, dzięki którym wszystkie postacie mogły poruszać się, skakać, tańczyć i śpiewać. Dodając różnego rodzaju głosy i dźwięki programował ich ruchy tworząc własne interaktywne historie.

Dziękujemy Kajtkowi za ciekawe animacje i życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie programowania!