"Światowy Dzień Zwierząt"

04.10.2021- w grupie III obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

Pomysł na wprowadzenie Światowego Dnia Zwierząt narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku.

W roku 1931 we Florencji odbyła się konferencja ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. Idealną datą wydał im się 4 października, dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i środowiska. Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem.

W grupie III dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa i należy o nie dbać.

Tego dnia chętne dzieci przyniosły do przedszkola  piękne fotografie, prezentacje , filmiki przedstawiające ich zwierzątka, a następnie  zaprezentowały je  swoim kolegom i koleżankom z grupy. Z wielkim zaangażowaniem  wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, a także poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i że nie należy ich traktować jak zabawki.