Grupa II

18.09.2020 - dzieci z grupy II wzięły udział 27. Akcji Sprzątania świata – Polska 2020, przebiegającej pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Celem akcji jest ograniczanie ilości śmieci w naszym otoczeniu i kształtowanie nawyku segregowania odpadów.

Akcja Sprzątanie świata to doskonały moment, aby przyjrzeć się temu, ile śmieci jest w naszym domu i najbliższym otoczeniu.

Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki dowiedziały się jak produkuje się plastikowe butelki, próbowały również znaleźć odpowiedź na pytanie „Co dzieje się z plastikiem, który trafi na wysypisko śmieci?”.
Dzieci starały się odpowiedzieć na pytanie jak można ograniczyć ilość plastiku w naszym otoczeniu.
Dowiedziały się dlaczego warto segregować śmieci i jakie są kolory pojemników do segregacji odpadów oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci oraz, że każdy człowiek na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku.

Wiele radości przyniosło dzieciom wykorzystanie niepotrzebnych butelek plastikowych, żeby stworzyć np. „butelkową świnkę”, doniczkę dla kwiatka, zabawkę zręcznościową czy przybornik na kredki.

Poprzez przygotowanie tablicy informacyjnej w holu przedszkolnym zachęcaliśmy dzieci wraz z rodzicami do włączenia się do 27. Akcji Sprzątania świata – Polska 2020 , akcji skoncentrowanej na pracy w domu i najbliższej okolicy.
Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały odznakę „Przyjaciel przyrody”.