"Tradycje i zwyczaje ludowe – Boże Narodzenie"

21.12.2021 - w grupie V odbyły się zajęcia pt. " Tradycje i zwyczaje ludowe – Boże Narodzenie" w ramach innowacji "Mieszkam w Legionowie, jestem Polakiem".

W tym dniu dzieci oglądały filmik edukacyjny "Tradycje świąteczne" w celu uporządkowania wiadomości na temat zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a następnie rozwiązały quiz.

Przedszkolaki poznały też najstarszą polską kolędę "Zdrów bądź Królu Anielski" i obejrzały wystawę szopek krakowskich - online.

Dzieci kodowały "Reniferka" z użyciem wirtualnej maty do kodowania, a także przy stolikach, każdy indywidualnie  "Świąteczną choinkę".

Tego dnia śpiewaliśmy kolędy i wykonaliśmy ozdobę choinkową, na wzór ludowych dekoracji świątecznych.

To był miły dzień, pozwalający nam poczuć magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.