"W przedszkolnej kuchni"

10.03.2022 w ramach innowacji pedagogicznej „Dziecko Przyjacielem Przyrody” dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni.

Tam powitane przez panią Sylwię – specjalistę do spraw żywienia oraz panią Bożenkę - przedszkolną kucharkę  zostały  zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, a następnie oprowadzone po kuchni.

Dzieci z zachwytem oglądały wyposażenie kuchni, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy.

Niesamowite  wrażenie zrobiły na dzieciach  ogromne garnki, miski, patelnie, w których panie kucharki przygotowują pyszne posiłki.

Okazało się, że dzieciom wiele urządzeń nie jest obcych, choć znały je w znacznie mniejszej skali!

Dzieci  zadawały wiele pytań, na które uzyskały ciekawe odpowiedzi.

Pani Sylwia zaprosiła dzieci również do swojego gabinetu, gdzie opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, jaki wpływ na nasze zdrowie mają różnorodne produkty spożywcze.

Podkreśliła, że posiłki przygotowywane w kuchni dla dzieci  są urozmaicone, bogate w warzywa, owoce, produkty mleczne i witaminy, które mają duże znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci.

To ciekawe spotkanie wzbogaciło wiedzę przedszkolaków na temat pracy w kuchni i zdrowego odżywiania. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.