"Pokaz eko-mody"

21.03.2022 - z okazji „Pierwszego Dnia Wiosny” w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej.

Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały bardzo pomysłowe stroje wykonane wraz z rodzicami z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: m. in. kartony, worki, folia spożywcza, gazety, butelki plastikowe, kartonowe opakowania ...

Przedszkolaki  doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek, a także udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie przepięknych, oryginalnych ekologicznych strojów.

Celem nietypowego pokazu mody było powitanie wiosny oraz podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie szczególnej uwagi dzieci na konieczność ochrony środowiska naturalnego poprzez własną aktywność i właściwe zachowania, uzmysłowienie dzieciom ogromu wytwarzanych przez człowieka śmieci, tworzenie warunków do podejmowania działalności twórczej oraz budzenie zainteresowania sztuką poprzez wykonanie wspaniałych strojów i ich pokaz.

Przedszkolaki z „Dziewiątki” radośnie i kolorowo powitały wiosnę!