„Odkryj z nami ciało człowieka”

05.05.2022 – w ramach projektu przedszkolnego „Wiem, potrafię, prezentuję” Maciuś z grupy III przygotował zajęcie, dzięki któremu dzieci  mogły się dowiedzieć z jakich kości składa się szkielet człowieka.

Również zaprezentował  i omówił najważniejsze narządy, które znajdują się w ludzkim ciele.

Podczas prezentacji  niezastąpiony był „Kostek”, którego Maciuś przyniósł do przedszkola.

Dzieci z ogromną radością i zaciekawieniem słuchały swojego kolegi, a także oglądały gazetki z serii „Odkryj z nami ciało człowieka”, które ich kolega kolekcjonuje.

To było bardzo pasjonujące zajęcie.

Dziękujemy Maciusiowi i gratulujemy ogromnej wiedzy. Na fali tego zaciekawienia budową ludzkiego ciała planujemy wykorzystać podświetlane ekrany i zestaw zdjęć rentgenowskich przedstawiających w pomniejszeniu budowę ludzkich kości.

A co należy robić, żeby mieć zdrowe i mocne kości?    - O! to temat na następne zajęcia!